MERCEDES NAPRAWA SBC

Posted on

Jako jedni z nielicznych chcemy zaprezentować jedyną w swoim rodzaju ofertę regeneracji i naprawy pompy hamulcowej SBC montowanej w mercedesach.

Jeżeli na wyświetlaczu pojawia się komunikat SERVICE BRAKE VISIT WORKSHOP albo SERVICE BREMSE WERKSTATT AUFSUCHEN w kolorze szarym lub czerwonym to komunikat ten oznacza, że jest problem związany z układem hamulcowym SBC.

Najczęściej spotykaną przyczyną jest przekroczenie czasu eksploatacji jednostki elektrohydraulicznej SBC. W takim przypadku diagnostyka komputerowa wykazuje najczęściej kod usterki C249F którego nie można skasować lub po skasowaniu i ponownym włączeniu zapłonu problem powraca, jest to tańsza w naprawie i prostsza usterka ale zaniedbana doprowadzi do komunikatu czerwonego i dużo większych kosztów naprawy.

Problem jest dużo poważniejszy jeśli na wyświetlaczu pojawia się komunikat koloru czerwonego. W takim przypadku pompa kwalifikuje się do kompleksowej regeneracji i naprawy przy użyciu specjalistycznego sprzętu itp. Oferujemy usługi kompleksowej regeneracji i naprawy pomp SBC w Mercedesach.

W przypadku czerwonego komunikatu na desce rozdzielczej , należy pamiętać że układ hamulcowy przechodzi do trybu awaryjnego oraz układ wspomagania przestaje działać , co skutkuje złą skutecznością hamowania , utratą mocy silnika oraz brakiem możliwości włączenia biegu (skrzynia automatyczna)

Oferujemy Państwu ofertę usług związaną z naprawami układów hamulcowych SBC (Sensotronic Brake Control) w modelach Mercedesa W211 i S211 (Klasa E sedan i kombi), C219 (CLS) oraz R230 (SL) i inych z systemem SBC.

Ponadto wykonujemy wszelkie czynności w zakresie obsługa układów hamulcowych SBC, takie jak: wymiana klocków hamulcowych, wymiana tarcz oraz wymiana płynu hamulcowego, wymiana pomp SBC, wymiana zacisków i przewodów hamulcowych.

Do prawidłowego przeprowadzenia wymienionych operacji konieczny jest specjalistyczny sprzęt oraz komputer serwisowy, właściwe urządzenie ciśnieniowe, prostownik akumulatorowy oraz płyn hamulcowy odpowiedniej jakości.